ZW-07-13-G-D-823-203
Part Number:
ZW-07-13-G-D-823-203
Description:
CONN BRD STACK .100" 14POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.204" (5.182mm)
Length - Stack Height :
0.823" (20.904mm)
Length - Tail :
0.203" (5.156mm)
Number of Positions :
14
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)