FW-08-02-F-D-613-112
Part Number:
FW-08-02-F-D-613-112
Description:
CONN HDR 16POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.800" (20.320mm)
Length - Post (Mating) :
0.112" (2.845mm)
Length - Stack Height :
0.613" (15.570mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)