FW-08-02-F-D-411-116
Part Number:
FW-08-02-F-D-411-116
Description:
CONN HDR 16POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.602" (15.291mm)
Length - Post (Mating) :
0.116" (2.946mm)
Length - Stack Height :
0.411" (10.439mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)