FW-08-02-F-D-293-170
Part Number:
FW-08-02-F-D-293-170
Description:
CONN HDR 16POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.538" (13.665mm)
Length - Post (Mating) :
0.170" (4.318mm)
Length - Stack Height :
0.293" (7.442mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)