ZW-09-14-L-D-1210-075
Part Number:
ZW-09-14-L-D-1210-075
Description:
CONN BRD STACK .100" 18POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.145" (3.683mm)
Length - Stack Height :
1.210" (30.734mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Number of Positions :
18
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)