FFSD-12-D-04.50-01-F-N-R
Part Number:
FFSD-12-D-04.50-01-F-N-R
Description:
.050" LOW PROFILE TIGER EYE IDC
Connector Type :
Socket to Socket, Reversed
Contact Finish Thickness :
3.00µin (0.076µm)
Features :
Polarizing Key
Length :
0.375' (114.30mm, 4.50")
Number of Positions :
24
Pitch - Cable :
0.025" (0.64mm)
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)