YTW-06-05-T-Q-320-140
Part Number:
YTW-06-05-T-Q-320-140
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating) :
0.134" (3.404mm)
Length - Stack Height :
0.320" (8.128mm)
Length - Tail :
0.140" (3.556mm)
Number of Positions :
24
Number of Rows :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)