ZW-16-11-G-S-415-139
Part Number:
ZW-16-11-G-S-415-139
Description:
CONN BRD STACK .100" 16POS
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.376" (9.550mm)
Length - Stack Height :
0.415" (10.541mm)
Length - Tail :
0.139" (3.531mm)
Number of Positions :
16
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)