ZW-07-14-G-D-866-141-LL
Part Number:
ZW-07-14-G-D-866-141-LL
Description:
CONN BRD STACK .100" 14POS
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.423" (10.744mm)
Length - Stack Height :
0.866" (21.996mm)
Length - Tail :
0.141" (3.581mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)