HW-14-14-F-S-200-100
Part Number:
HW-14-14-F-S-200-100
Description:
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
1.130" (28.702mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Number of Positions :
14
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)