TW-08-07-F-D-185-202
Part Number:
TW-08-07-F-D-185-202
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating) :
0.365" (9.271mm)
Length - Stack Height :
0.185" (4.699mm)
Length - Tail :
0.202" (5.131mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
16
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)