ZW-25-13-T-S-295-468
Part Number:
ZW-25-13-T-S-295-468
Description:
CONN BRD STACK .100" 25POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.467" (11.862mm)
Length - Stack Height :
0.295" (7.493mm)
Length - Tail :
0.468" (11.887mm)
Number of Positions :
25
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)