HW-05-09-S-D-419-SM-A
Part Number:
HW-05-09-S-D-419-SM-A
Description:
CONN HDR 10POS 0.1 STACK SMD
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.665" (16.891mm)
Length - Post (Mating) :
0.246" (6.248mm)
Length - Stack Height :
0.419" (10.643mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)