FW-08-04-F-D-378-106
Part Number:
FW-08-04-F-D-378-106
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.574" (14.580mm)
Length - Post (Mating) :
0.106" (2.692mm)
Length - Stack Height :
0.378" (9.600mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)