ZW-13-20-T-D-600-510
Part Number:
ZW-13-20-T-D-600-510
Description:
CONN BRD STACK .100" 26POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.020" (0.508mm)
Length - Stack Height :
0.600" (15.240mm)
Length - Tail :
0.510" (12.954mm)
Number of Positions :
26
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)