ZW-13-20-T-D-305-585
Part Number:
ZW-13-20-T-D-305-585
Description:
CONN BRD STACK .100" 26POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.240" (6.096mm)
Length - Stack Height :
0.305" (7.747mm)
Length - Tail :
0.585" (14.859mm)
Number of Positions :
26
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)