TW-10-12-T-D-807-098
Part Number:
TW-10-12-T-D-807-098
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.205" (5.200mm)
Length - Stack Height :
0.807" (20.500mm)
Length - Tail :
0.098" (2.489mm)
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)