FW-07-05-F-D-528-075-A
Part Number:
FW-07-05-F-D-528-075-A
Description:
CONN HDR 14POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.603" (15.316mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.528" (13.411mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)