FW-07-05-F-D-255-177-A
Part Number:
FW-07-05-F-D-255-177-A
Description:
CONN HDR 14POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.432" (10.973mm)
Length - Post (Mating) :
0.177" (4.496mm)
Length - Stack Height :
0.255" (6.477mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)