DW-07-13-G-D-886
Part Number:
DW-07-13-G-D-886
Description:
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.234" (5.944mm)
Length - Stack Height :
0.886" (22.504mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
14
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)