FW-07-03-G-D-208-170-P-TR
Part Number:
FW-07-03-G-D-208-170-P-TR
Description:
CONN HDR 14POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.378" (9.600mm)
Length - Post (Mating) :
0.170" (4.318mm)
Length - Stack Height :
0.208" (5.283mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)