DW-10-14-F-D-1001
Part Number:
DW-10-14-F-D-1001
Description:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.319" (8.103mm)
Length - Stack Height :
1.001" (25.425mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)