MW-06-03-F-D-110-065
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
MW-06-03-F-D-110-065
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN HDR 12POS 0.039 STACK SMD
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.175" (4.445mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.110" (2.794mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
12
Number of Rows :
2
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)