ZW-12-10-S-S-536-159
Part Number:
ZW-12-10-S-S-536-159
Description:
CONN BRD STACK .100" 12POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.135" (3.429mm)
Length - Stack Height :
0.536" (13.614mm)
Length - Tail :
0.159" (4.039mm)
Number of Positions :
12
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)