TW-12-12-F-S-852-079
Part Number:
TW-12-12-F-S-852-079
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.179" (4.547mm)
Length - Stack Height :
0.852" (21.641mm)
Length - Tail :
0.079" (2.000mm)
Number of Positions :
12
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)