YTW-02-09-G-6-245-090
Part Number:
YTW-02-09-G-6-245-090
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating) :
0.121" (3.073mm)
Length - Stack Height :
0.245" (6.223mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Number of Positions :
12
Number of Rows :
6
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)