ZW-24-13-T-S-545-130
Part Number:
ZW-24-13-T-S-545-130
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.555" (14.097mm)
Length - Stack Height :
0.545" (13.843mm)
Length - Tail :
0.130" (3.302mm)
Number of Positions :
24
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)