ZW-07-14-G-D-1026-150
Part Number:
ZW-07-14-G-D-1026-150
Description:
CONN BRD STACK .100" 14POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.254" (6.452mm)
Length - Stack Height :
1.026" (26.060mm)
Length - Tail :
0.150" (3.810mm)
Number of Positions :
14
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)