TW-06-03-T-Q-250-100
Part Number:
TW-06-03-T-Q-250-100
Description:
CONN BRD STACK 2.00 24POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating) :
0.185" (4.699mm)
Length - Stack Height :
0.250" (6.350mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
24
Number of Rows :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)