MW-08-03-G-D-120-100-TR
Part Number:
MW-08-03-G-D-120-100-TR
Description:
CONN HDR 16POS 0.039 STACK SMD
Color :
Black
Length - Overall Pin :
0.220" (5.588mm)
Length - Post (Mating) :
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height :
0.120" (3.048mm)
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)