FW-06-05-L-D-475-140-P
Part Number:
FW-06-05-L-D-475-140-P
Description:
CONN HDR 12POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.615" (15.621mm)
Length - Post (Mating) :
0.140" (3.556mm)
Length - Stack Height :
0.475" (12.065mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)