DW-10-12-F-D-637
Part Number:
DW-10-12-F-D-637
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.283" (7.188mm)
Length - Stack Height :
0.637" (16.180mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)