ZW-13-12-T-D-221-210
Part Number:
ZW-13-12-T-D-221-210
Description:
CONN BRD STACK .100" 26POS
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.599" (15.215mm)
Length - Stack Height :
0.221" (5.613mm)
Length - Tail :
0.210" (5.334mm)
Number of Positions :
26
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)