ZW-10-09-L-D-351-119
Part Number:
ZW-10-09-L-D-351-119
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.260" (6.604mm)
Length - Stack Height :
0.351" (8.915mm)
Length - Tail :
0.119" (3.023mm)
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)