ZW-10-09-L-D-200-420
Part Number:
ZW-10-09-L-D-200-420
Description:
CONN BRD STACK .100" 20POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.110" (2.794mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.420" (10.668mm)
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)