FW-07-03-L-D-215-152-P-TR
Part Number:
FW-07-03-L-D-215-152-P-TR
Description:
CONN HDR 14POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.367" (9.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.152" (3.861mm)
Length - Stack Height :
0.215" (5.461mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)