FW-06-03-L-D-257-095-A
Part Number:
FW-06-03-L-D-257-095-A
Description:
CONN HDR 12POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.352" (8.941mm)
Length - Post (Mating) :
0.095" (2.413mm)
Length - Stack Height :
0.257" (6.528mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)