FW-07-03-F-D-221-150-A
Part Number:
FW-07-03-F-D-221-150-A
Description:
CONN HDR 14POS 0.05 STACK SMD
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.371" (9.423mm)
Length - Post (Mating) :
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height :
0.221" (5.613mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)