FW-07-05-L-D-293-120-P-TR
Part Number:
FW-07-05-L-D-293-120-P-TR
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.413" (10.490mm)
Length - Post (Mating) :
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height :
0.293" (7.442mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)