HW-06-20-L-D-946-SM-A
Part Number:
HW-06-20-L-D-946-SM-A
Description:
CONN HDR 12POS 0.1 STACK SMD
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.065" (27.051mm)
Length - Post (Mating) :
0.119" (3.023mm)
Length - Stack Height :
0.946" (24.028mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)