FW-05-05-G-D-495-120-P-TR
Part Number:
FW-05-05-G-D-495-120-P-TR
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.615" (15.621mm)
Length - Post (Mating) :
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height :
0.495" (12.573mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)