HPW-06-04-T-S-495-350
Part Number:
HPW-06-04-T-S-495-350
Color :
Black
Length - Overall Pin :
0.935" (23.749mm)
Length - Post (Mating) :
0.350" (8.890mm)
Length - Stack Height :
0.495" (12.573mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.200" (5.08mm)