HPW-06-04-T-S-530-320
Part Number:
HPW-06-04-T-S-530-320
Color :
Black
Length - Overall Pin :
0.940" (23.876mm)
Length - Post (Mating) :
0.320" (8.128mm)
Length - Stack Height :
0.530" (13.462mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.200" (5.08mm)