HPW-06-04-T-S-420-300
Part Number:
HPW-06-04-T-S-420-300
Color :
Black
Length - Overall Pin :
0.810" (20.574mm)
Length - Post (Mating) :
0.300" (7.620mm)
Length - Stack Height :
0.420" (10.668mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.200" (5.08mm)