HPW-06-04-T-S-650-270
Part Number:
HPW-06-04-T-S-650-270
Color :
Black
Length - Overall Pin :
1.010" (25.654mm)
Length - Post (Mating) :
0.270" (6.858mm)
Length - Stack Height :
0.650" (16.510mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.200" (5.08mm)