ZW-09-08-G-D-299-077
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
ZW-09-08-G-D-299-077
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN BRD STACK .100" 18POS
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating) :
0.154" (3.912mm)
Length - Stack Height :
0.299" (7.595mm)
Length - Tail :
0.077" (1.956mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
18
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)