ZW-05-20-S-D-857-080
Part Number:
ZW-05-20-S-D-857-080
Description:
CONN BRD STACK .100" 10POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.193" (4.902mm)
Length - Stack Height :
0.857" (21.768mm)
Length - Tail :
0.080" (2.032mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)