HW-07-13-L-D-812-120
Part Number:
HW-07-13-L-D-812-120
Description:
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.298" (7.569mm)
Length - Stack Height :
0.812" (20.625mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)