DW-12-15-F-D-323
Part Number:
DW-12-15-F-D-323
Description:
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating) :
0.197" (5.004mm)
Length - Stack Height :
0.323" (8.204mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)