FW-05-05-L-D-300-143-A-P
Part Number:
FW-05-05-L-D-300-143-A-P
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.443" (11.252mm)
Length - Post (Mating) :
0.143" (3.632mm)
Length - Stack Height :
0.300" (7.620mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)